Biz Kimiz

about_1

iyzico Hakkında

iyzico, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunma amacıyla Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından 2012 yılında, İstanbul’da kuruldu.
Avrupa’nın e-ticaret alanında hizmet veren Firstdata, ClickandBuy ve Klarna gibi saygın şirketlerinde uzun yıllar önemli pozisyonlarda görev alan Özbugutu ve Isin, bu alandaki tecrübelerini iyzico ile Türkiye pazarına taşıdılar ve tamamen bu pazara adapte olmuş inovatif bir platform oluşturdular.
E-ticarete aşık bir ekip tarafından yönetilen iyzico, internette ödeme kabul eden herkesin hayatını çok daha kolay bir hale getiriyor ve sunduğu katma değerlerle kusursuz bir iş birliği sunuyor.

about_2

iyzico Nedir?

iyzico, hız ve verimlilik üzerine tasarlanmış bir ödeme hizmeti yönetim platformudur. “Kolay Ödeme” manasına gelen “Easy Check Out” kelimelerinin kısaltılmış ve Türkçe okunuşa uyarlanmış versiyonu olan iyzico, adından da anlaşılacağı üzere tamamen ödeme hizmetlerinde kolaylıklar üzerine kurgulanmış bir dünya yaratmaktadır.
iyzico entegrasyonu sizi altyapı yatırımı, testler ve güvenlik endişesiyle baş etmekten kurtarır. Tek yapmanız gereken iyzico platformuna kolayca kaydolmak ve ödeme almak için gerekli kodu siteye eklemektir. Üstelik bunun için ne abonelik ne de kurulum ücreti ödersiniz.

iyzico’nun sunduğu avantajlar nelerdir?

E-ticaret girişimlerinin ihtiyaçlarına göre farklı çözümler sunan iyzico’da, hem e-ticarete yeni başlayanlar hem de uzun zamandır bu alanda hizmet verip de işlerini daha kolay hale getirmek isteyen girişimler iyzico’nun çözümlerinden yararlanabilmektedir.
iyzico, uzun ve zorlu sanal POS başvuru sürecine bir alternatif olarak 5 dakikada kurulum 48 saatte kullanım kolaylığı sunar. Ayrıca kullanıcılarına tek sözleşme ve tek entegrasyonla Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarının kredi kartlarıyla taksitli alışveriş imkanı verir.
PCI-DSS sertifikası ile üst düzey veri güvenliği ve fraud kontrol filtreleri ile sahteciliğe karşı önlem, iyzico entegrasyonuyla birlikte sahip olunan en önemli servislerdir. Hem web hem de mobil platformlarda Tek Tıkla Ödeme hizmeti ise e-ticaret siteleri ile müşteri arasındaki sadakati artıran bir diğer iyzico hizmetidir.

Kolay kurulum: Sadece platforma kayıt olun ve ardından gerekli kodu sitenize yerleştirin.

Ekstra ücret, aylık ödeme gerektirmez: iyzico hizmetleri için ekstra ücret ödemezsiniz. Yapılan işlemlere % 2,5 komisyon ve 0,25 TL işlem ücreti uygulanmaktadır.

Dünya standartlarında güvenlik: iyzico’nun tüm hizmetleri dünya çapında en çok tercih edilen güvenlik standartları olan PCI-DSS sertifikalarına sahiptir. Böylece güvenlik endişesi yaşamazsınız.