Müşterilerinize Abonelik Sistemi Kolaylığını Sunun

iyzico Posted on 3 dakika

İnternetten alışverişte ödeme ekranına gelip de satın almadan vazgeçen müşterilerin çoğunluğunda kredi kartı limiti yetersizliği söz konusudur. Bu duruma bir çözüm olarak sunulan Abonelik Sistemi ile taksitlendirme yöntemindeki gibi kredi kartından çekilecek tutarın tamamına blokaj koymak yerine aylık olarak ödenmesi gereken tutar tahsil edilir. Böylece limit sorunu ortadan kaldırılmış olur. Yani kısaca Abonelik Sistemi için müşterilerin kredi kartı limitlerini doldurmadan abonelik ve üyelik ücretleri gibi ödemeleri aylık olarak yapabilmesini mümkün kılan sistemdir diyebiliriz. Bu sisteme en çok ihtiyaç duyan yapılar, gazete-dergi abonelikleri, spor salonu üyelikleri, dernek aidatları gibi ödeme sistemine sahip yapılardır. Abonelik Sistemi’nin sunduğu avantajlar şirketlere yeni müşteriler kazanma imkanı sağlayan başarılı bir sistemdir.

Abonelik Sistemi kesinlikle taksitlendirme yöntemine alternatif değildir. Yalnızca taahhüt etme yöntemiyle yapılacak işlemlerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Şirketlerin aylık, 3 aylık ya da senelik ödeme tahsil edebildikleri bu yöntemle, ödeme günü de istenilen güne göre planlanabilmektedir. Böylece abonelik gerektiren ürün ve hizmetler sunan e-ticaret siteleri taksitlendirme seçeneği sunmak zorunda kalmaz. Abonelik Sistemi’nin en büyük avantajlarından biri de iki farklı kredi kartının tanımlanabilmesine olanak tanımasıdır. Bu sayede aylık ödeme günü geldiğinde eğer bir kartta yeterli miktar bulunmuyorsa sistem otomatik olarak diğer karttan ücreti temin eder.
Müşterilerinize Abonelik Sistemi sunmanızı sağlayan iyzico, bu sistemle müşterilerinizin kartlarına blokaj konulmasının önüne geçer ve her ay yalnızca ödenmesi gereken miktarı tahsil eder. Bu sayede iyzico Abonelik Sistemi’nin kullanıldığı platformlarda yani abonelik ücretleri, kurs ücretleri, üyelik ücretleri gibi ödemeler alan işletmelerde müşterilerin limitleri bir anda dolmaz. E-ticarette ödemeyle tamamlanmış her işlem başarılı işlemdir. Ödeme ekranına kadar gelip bu noktadan sonra vazgeçen müşteri başarısızlık hanesine yazılır. Abonelik Sistemi ödeme ekranına gelip de buradan kaçan müşterileri yakalama ihtimali yüksek bir sistemdir. Yani ödemelik sistemi daha çok başarılı operasyon demektir.

Sahip olduğunuz standart iyzico, müşterilerinize Abonelik Sistemi’ni sunmanız için yeterlidir. Ayrıca bir hesap açmanıza gerek kalmaz. Kullanıcı panelinde Abonelik Türü’nü seçip Müşteri oluşturabilirsiniz. Aboneliği müşterinize eklediğinizde de abonelik sistemi işlemini tamamlamış olursunuz. Abonelik Sistemi için ekstra bir ücret ödemenize de gerek kalmaz. İster tek çekim ister Abonelik Sistemi olsun iyzico’da yapılan işlemlerden komisyon olarak %2.50 ve işlem ücreti olarak da 0,25 TL tahsil edilir.

Abonelik sürecinde müşteriden herhangi bir sorun nedeniyle ödeme alınamıyorsa iyzico tarafından sizinle anında iletişime geçilecektir. Bu noktadan sonra inisiyatif tamamen size aittir. İster ürünü/hizmeti durdurur isterseniz müşteri ile irtibat kurarak durum hakkında bilgilendirme yaparsınız. Abonelik Sistemi hem siz hem de müşterileriniz için büyük bir kolaylık sağlar.


iyzico

iyzico

İşinize Gelir