Online Alışverişten Soğutan 3 Hata

iyzico Posted on 2 dakika

İnternetten alışverişten yapmak, offline bir mağazaya gitmekten çok daha kolay evet, ama herkesi rahatsız eden bazı hatalar var ki bunlar olduğunda en iyi fiyatları veren, en çok reklam yapan site olsanız bile uzun vadede “kazanan” olmanız pek mümkün değil.

1. Yavaş Yüklenen Web Sitesi
Dijitalleşen dünyamızda internet hızı gün geçtikte arttığı için, bu durum hepimizi biraz daha sabırsız hale getiriyor. Bir uygulamayı yüklerken ya da güncellerken bile biraz uzun sürdüğü zaman hemen diğerine geçiyoruz. Durum böyle olunca yavaş yüklenen siteler de kullanıcıların tahammül sınırlarını zorluyor. Elde edilen istatistiklere göre ziyaretçilerin %57’si üç saniyeden uzun sürede yüklenen web sitelerini anında terk ediyor. Tabii bu oran mobilde çok daha yüksek.

2. Mobile Uyumlu Olmayan Web Sitesi
İnternetin her yerde olduğu bir gerçek. Gün içinde bilgisayardan internete bağlanıp web sitelerinde gezinebilindiği gibi, dışarıda mobilden de online dünya ziyaret edilebiliyor. Web siteniz mobile uyumlu olmadığı takdirde ne kadar ziyaretçi kaçırdığınızı biliyor musunuz? Mobil siteler hem yüklenme hızlarını, hem de kullanıcı deneyimini ciddi oranda etkiliyor. Bu nedenle web sitenizi yayına aldığınız anda mutlaka mobile de uyumlu olması gerektiğini asla unutmayın.

3. Kullanışlı Olmayan Web Sitesi
– Müşteri memnuniyeti offline’da olduğu gibi online alışverişte de en önemli değeriniz olmalı. Web sitenizde sıkça sorulan sorular bölümü oluşturmalısınız. Bunun yanı sıra müşteri memnuniyet hattı olarak belirleyeceğiniz bir telefon numarası ve e-posta adresi tüketicilerin sadık kalması için oldukça etkili bir iletişim aracı.
– Ayrıca mağazalarda olduğu gibi web sitenizde de tasarımın büyük önemi var. Sade, kullanıcının yararına olan bilgilerin bulunması, sayfaların çoğunluğunu reklamların kapatmaması gerektiğini unutmayın. Bunun için işinin uzmanı kişilerle çalışabilirsiniz.


iyzico

iyzico

İşinize Gelir