Sanal POS Komisyon Oranları Hakkında Merak Ettikleriniz

iyzico Posted on 3 dakika

Yeni bir iş yeri kurmak hem güzel hem de büyük bir cesaret işi. İster online ister fiziksel bir işletme olsun, kurulum aşamasında yapacağınız bir ön hesaplama ile sizi bekleyen ödemelerin tablosunu genel hatlarıyla çizecektir. Yine fiziksel işletmelerde olduğu gibi e-ticarette de bankalara ödenen komisyonlar büyük bir kalem oluşturur. Sanal POS komisyon oranlarına baktığınızda, özellikle küçük ya da orta ölçekli bir işletmeyseniz, biraz gözünüz korkabilir. Bankaların uygulamalarında alışveriş başına alınan komisyon oranları yüksektir ve taksit sayısı arttıkça bu oran daha da yükselir. Bir de yüksek bedelli ürünler satmıyorsanız fiyat arttıkça oranın düşmesi durumundan da faydalanamazsınız. Bu yüzden Sanal POS ücretleri sizin için korkulu bir rüyaya dönüşebilir.

Sanal POS komisyon oranlarının dışında aylık ya da yıllık sabit hizmet bedelleri ve vergileri de diğer olumsuzluklardan biridir. Bazı bankalar başvuru aşamasında zorlayıcıdır, yıllık sabit ücretlerini düşük tutarlar ama paranızı 30 ila 40 gün içerisinde hesabına aktarırlar. Bazı bankalar ise başvurunuza nispeten daha makul bir sürede yanıt verirler ama yıllık sabit hizmet bedelleri çok yüksektir. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde; giriş ücreti, 3D ücreti, eğer çoklu site kullanıyorsanız her biri için ayrı kullanım bedeli ödemeniz gerekiyor. Bir banka için kurduğunuz modülün diğer bankalar için çalışmaması da söz konusu.

Sanal POS ücretleri incelendiğinde tek çekimde %2.99’dan başlayıp taksit seçeneklerine göre %11’e kadar artan komisyon oranları görülmektedir. Yıllık abonelik bedeli ise 600 TL ile 2000 USD arasında geniş bir aralığa sahip. Sanal POS için ödenmesi gereken miktarlar ve başvuru sürecinde yaşanan gerilim, işletmeleri henüz yolun başındayken işten soğutmaya yetebiliyor. Sanal mağaza çözümlerinin işletmelerin ölçeklerine göre farklı kategorilerde olması gerektiğini biliyoruz. Küçük ya da orta ölçekli işletmelerin boyundan büyük Sanal POS ücretleri ile boğuşması oldukça adaletsiz. Bu yüzden iyzico bu ihtiyaca cevap veren bir sistemle çalışıyor. İşletmeleri ne uzun ve karmaşık başvuru süreçleri ile uğraştırıyor ne de herhangi bir sabit ücret ya da kurulum bedeli istiyor. Üyelik işlemleriniz yalnızca birkaç dakika sürüyor. Sonra size verilen kodları sitenize entegre ediyorsunuz. Bunun için yazılım mühendisi olmanıza gerek yok, her şey o kadar basit ve net ki yardıma ihtiyacınız kalmıyor. Sanal POS komisyon oranı ise iyzico’da yalnızca %3,99 ve işlem ücreti 0,25 TL. Kolay ve hızlı oluşu ile iyzico’nun varlığı sizde ciddi bir gider kalemi oluşturmuyor. Satışlarınızdan gelen bedel ise haftalar sonra değil her hafta hesabınıza yatırılıyor. Size kolay, hızlı, güvenli ve ekonomik bir sistem sunan iyzico, girişiminizde en büyük destekçiniz oluyor.


iyzico

iyzico

Şimdi Kolay