E-ticaret Girişimcinin El Kitabı Ödeme Sistemleri

23 May 2014

Ücretsiz Sanal POS Sahibi Olmak için Ne Yapmak Gerekir?

Yazılarımızdan Haberdar Olun!

Teşekkürler!
Teşekkürler, istemiyorum.

Bankaların Sanal POS ücretleri, yeni kurulan küçük ve orta ölçekli e-ticaret siteleri için biraz yüksek meblağlar. Senelik ya da aylık olarak istenen abonelik ücretleri ve yüksek komisyon oranları da buna eklenince Sanal POS sahibi olmak e-ticaret sitesi kurmanın en zorlu aşamalarından biri haline geliyor. Peki, ücretsiz sanal POS sahibi olmak mümkün değil mi? Eğer mümkünse ücretsiz Sanal POS sahibi olmak için ne yapmak gerekir? Öncelikle sorunun cevabını net ve açık bir şekilde verelim: Ücretsiz sanal POS sahibi olmak mümkün. Hem de oldukça hızlı ve kolay bir şekilde… Sorunun cevabını verip e-ticaret sitesi girişimcilerinin içine su serptikten sonra kısaca alternatif ödeme sistemlerinden bahsedelim.

Normal şartlar altında e-ticaret sitesi kurmak yani internet sitesi üzerinden sanal bir mağaza açarak buradan ödeme kabul etmek için çeşitli bankaların Sanal POS uygulamalarına başvurmak gerekir. Bu süreç uzun, karmaşık ve zorlu bir süreçtir. Dijital bir iş yapacak ve her şeyi bir tıkla çözecek bir işletme için fazla eski ve fazla bürokratik olan bu işlemlerin olumsuz cevaplarla son bulma ihtimali de her zaman akılda tutulması gereken bir durum olarak çıkıyor karşımıza. Bir bankadan temin ettiğiniz sanal POS modülünün diğer bankalarla uyum göstermemesi durumları da sıkça rastlanan durumlar arasında.

Sanal POS sahibi olmayı çileye dönüştüren bu uygulamaları bir kenara bıraktığınızda parmaklarınız sizi internette alternatif Sanal POS çözümlerine yönlendirecek. İşte o zaman ücretsiz Sanal POS uygulamasının sizi aynı zamanda bu karmaşık başvuru işlemlerinden de kurtaracağını göreceksiniz.

Yeni kurduğunuz ve belki de ücretsiz olarak temin ettiğiniz e-ticaret paketinize ücretsiz bir Sanal POS modülü yakışır. Ne kurulum ne de abonelik bedeli isteyen iyzico ücretsiz Sanal POS modülünü kısaca hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemi olarak tutabilirsiniz aklınızda. Hızlıdır çünkü dakikalar içinde üye olup modülü indirebilirsiniz. Kolaydır çünkü verilen kodları yardıma ihtiyaç duymadan sitenize entegre edebilirsiniz. Güvenlidir çünkü PCI Hizmet Sağlayıcısı’nın “Level 1” sertifikasına sahiptir. Birçok farklı e-ticaret paketi için özel modülleri bulunan iyzico’da taahhüt ile satış yapan e-ticaret siteleri için Abonelik Sistemi de bulunur. Bu sayede kurs, spor salonu, gazete-dergi aboneliği gibi satışlarda taksitlendirme yerine abonelik bedeli seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesinin karşılaşabileceği sorunlarla ilgili detaylı bilgileri de içeren iyzico.com her adımda size destek sağlar. Videolar, açıklamalar ve gerekli durumlarda destek hattı ile istediğiniz her an her sorunun cevabını iyzico’da bulabilirsiniz. Sürekli yenilenen ve gelişen ücretsiz Sanal POS sistemi iyzico ile taksitlendirme ve mobil ödeme sistemleriyle tanışmaya da kısa vadede hazır olun.