İyiden İyiye; Toplum, Çevre ve Kültür İçinDaha Fazla Bilgi

Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.

 • Gerekli evraklar nelerdir?

  Başvurunuz esnasında aşağıdaki evrakları, online olarak sistemimize yüklemeniz gerekmektedir.

  - İmza sirküleri

  - Vergi levhası

  - Şirket ortaklarının kimlik fotokopileri

  - Adınıza/şirketinize ait IBAN numaranız başvuru esnasında doğrulanmaktadır. Doğrulamanın başarılı sonuçlanmaması durumunda hesap adınızın ve banka IBAN numaranızın yer aldığı, bankanızdan veya internet bankacılığı aracılığıyla teslim aldığınız herhangi bir belge ya da hesap cüzdanınızın ön sayfasını tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 • iyzico’yu şirket sahibi olmadan kullanabilir miyim?

  “Link ile Ödeme Alma” hizmetimizden yararlanmak için, bir şirkete sahip olmanıza gerek yoktur. “Sanal POS” ve “Pazaryeri Ödeme Çözümü” hizmetlerinden yararlanmak için ise şirket sahibi olmanız gerekmektedir.

 • Şahıs şirketim var, iyzico’yu kullanabilir miyim?

  Şahıs şirketinize ait bilgi ve belgelerle iyzico hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 • Banka bilgilerimi gösteren belgenin talep edilme sebebi nedir?

  Gerekli evraklar arasında yer alan “Adınıza/Şirketinize Ait Banka Hesap Bilgilerinizin Bulunduğu Bankanızdan Teslim Alınmış Bir Belge”, platforma tanımladığınız banka hesabınızın doğruluğunu teyit etmek amacıyla talep edilmektedir. Bunun için ilgili hesabınızdan gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işleme ait belge örneğini sisteme yüklemeniz yeterli olacaktır. İlgili örnekte, hesabın kime ait olduğunun ve IBAN numarasının açık bir şekilde görünür olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Başkasına ait şirket bilgileri üzerinden iyzico’yu kullanabilir miyim?

  iyzico hizmetlerinden yararlanabilmek için, hesabınıza yüklediğiniz vergi levhasındaki şahıs ya da firma ismi ile ödemelerin aktarılacağı hesap bilgilerinin uyuşması gerekmektedir. Vergi levhasındaki yazan isim ile ödemelerin aktarılacağı hesap bilgilerinin uyuşmaması durumunda, ödemeler ilgili hesaba aktarılamayarak askıda kalacaktır.

 • TURSAB Belgesi nedir?

  Turizm ve seyahat amaçlı kurulan tüm kurumlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın zorunlu kıldığı bu belgeyi almak durumundadır.

 • Vergi Levhası nereden alınır?

  Vergi Levhası almak için, Gelir İdaresi Başkanlığı Web Sitesi adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adrese girdikten sonra vergi dairesi seçeneğini açarak, başka hiçbir kimseyle paylaşmadığınız kullanıcı adı ve şifrenizi çıkan sayfaya girmelisiniz. Karşınıza çıkan sayfadaki sorgulama butonuna tıklayarak hakkınızdaki bilgileri sorgulatıp, vergi levhası seçeneğini açmalısınız. (Mükellefler, mükellef numarası ve TC kimlik numarasını beraber girmelidir.) Bu sayfadan istediğiniz şekilde vergi levhasını oluşturarak sayfanın istediğiniz sayıda çıktısını alabilirsiniz. Çok katlı iş yerleri için, her kata vergi levhası asma zorunluluğu vardır.

 • Tarım Bakanlığı İşletme Kayıt Belgesi göndermem gerekiyor mu?

  Kâr amaçlı olsun veya olmasın, kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek veya tüzel kişiler tarafından işletilen, gıdaların üretildiği/işlendiği/muhafaza edildiği/depolandığı/dağıtıldığı/nakledildiği/satıldığı/servis edildiği herhangi bir faaliyeti yürüten işletmeler, “Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik’te “Gıda İşletmesi” olarak tanımlanmaktadır.

  Web siteniz üzerinden gıda satışı yapıldığı takdirde, yalnızca vergi levhanızdaki yasal şirket ünvanı adına Tarım ve Orman Bakanlığı İşletme Kayıt Belgesi ile sizinle çalışabilmekteyiz.

 • Web sitesinde olması gereken kriterleri (Gizlilik, Mesafeli Satış Sözleşmesi vb.) başvuru formunda nereye ekleyebilirim?

  İlgili sözleşmeleri ve içeriklerini web sitenize eklemeniz gerekmektedir.

 • Fiziksel ürün teslimatı yapmıyorum. Yine de mesafeli satış sözleşmesi ve teslimat iade bilgilerini web sitesine eklemem gerekir mi?

  Ürün teslimatı yapılmadığı takdirde, satışını yaptığınız hizmet için teslimat iade bilgilerini web sitenize eklemeniz yeterlidir.

iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.
 • Altunizade Mah. İnci Çıkmazı Sokak No: 3 İç Kapı No: 10 Üsküdar İstanbul
 • [email protected]
 • +90 216 599 01 00
  7/24 canlı telefon ve iyzico mobil uygulaması üzerinden chat desteği
 • Ticari Sicil No: 867612
 • Vergi No: Üsküdar VD. 4830343157
 • Mersis No: 0483034315700019
 • Denetleyici Merci
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) - Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No: 10 06050 Ulus Altındağ Ankara 0312 507 50 00