Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • Hazır e-ticaret altyapıları nelerdir?

  Hazır E-Ticaret altyapıları, size gelişmiş bir web sitesi sunarak ürünlerinizi internet üzerinden satmanıza olanak tanıyan çözümlerdir.

  Bu hazır altyapılar ile bilgisayar kullanmayı bilen herkes, bu hizmeti veren IdeaSoft, Zencommerce, Ticimax gibi firmalardan bir E-ticaret çözümü satın alarak, sunucu ve ürün yönetimi, güvenlik katmanları, yazılım güncellemeleri gibi konuları yönetebilmektedir.

 • iyzico, hazır e-ticaret altyapılarından hangileri ile entegre?

  iyzico'nun çözüm ortağı olarak çalıştığı firmaların güncel listesi için lütfen tıklayın.

 • Çalıştığım/çalışacağım firma çözüm ortaklarınız arasında gözükmüyor ne yapmalıyım?

  Hazır altyapılar kapalı kaynak kodlu olduğu için, iyzico'nun müdahale şansı maalesef olamıyor. Bu sebeple, çalıştığınız ya da çalışmayı düşündüğünüz hazır altyapı firması çözüm ortaklarımız arasında değilse, ilgili firma ile iletişime geçmeniz ve iyzico'yu kullanmak istediğinizi belirterek, kendilerinden onay almanız gerekmektedir. Siz bu onayı aldıktan sonra, iyzico entegrasyonla ilgili hem ilgili firmaya hem de size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 • Hazır e-ticaret altyapılı siteme iyzico'yu nasıl entegre edeceğim?

  Hazır E-ticaret altyapılı sitenize iyzico'yu entegre edebilmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  -Öncelikle, E-ticaret altyapısı hizmeti aldığınız firmaya ulaşarak iyzico'yu kullanacağınızı belirtmeniz gerekiyor. İlgili firma, sitenize iyzico modülünün kurulumunu sağlayacaktır.

  -Modülünüz sitenize kurulduktan sonra iyzico Kontrol Paneli sayfanızı açarak Hesabınız > Hesap Ayarları > API Anahtarları >Live Keys bölümünden API KEY ve Secret Key değerlerini web sitenizde kurulu olan iyzico modülünün içindeki ilgili alanlara kopyalamanız gerekiyor.

  - API KEY ve Secret Key değerlerini ilgili alanlara kopyaladıktan sonra, tek yapmanız gereken iyzico Entegrasyon Ekibi'ne mesaj göndermektir. Ekip gerekli kontrollerini yaptıktan sonra hesabınızı canlı hale getirerek süreci sonuçlandıracaktır.

 • Hazır e-ticaret altyapılı siteme iyzico’yu entegre ederken sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

  Hazır E-ticaret altyapılı sitenize iyzico'yu entegre ederken herhangi bir sorun yaşıyorsanız, Üye işyeri ID'nizi belirterek ekibe mesaj gönderebilirsiniz. Ekip sizden mesaj aldığında hızlıca size yardımcı olacaktır.

 • Açık kaynaklı altyapı nedir?

  Her gün popülerliği daha da artan açık kaynak kodlu yazılım; herkes tarafından paylaşılabilme, değiştirilebilme özgürlüğüne sahip olan, kaynak kodu isteyen herkese açık olan yazılımlardır. Gereksinimlere göre basitleştirilebilen, sağlamlaştırılabilen, güçlendirilebilen açık kaynak kodlu yazılımlar; her alanda çözümler sunarak, yazılım devlerine karşı tüketiciye seçenekler sunmaktadır.

  Prestashop, Magento, Opencart ve WooCommerce gibi sistemler de, dünyanın en büyük açık kaynaklı E-ticaret altyapıları olarak kabul edilmektedir.

 • iyzico açık kaynaklı altyapılardan hangilerini destekliyor?

  iyzico; Prestashop, Magento, Opencart ve WooCommerce gibi dünyanın en büyük açık kaynak (open source) E-ticaret sistemleri için kendi ekibiyle geliştirdiği özel modülleri ücretsiz olarak kullanımınıza sunar.

  iyzico ekibinin geliştirdiği ve uygun modüllerini ücretsiz olarak servis ettiği açık kaynaklı altyapıların listesi için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

  Açık Kaynak Kodlu Altyapılar

 • E-ticaret sitemde kullandığım açık kaynaklı altyapının sürümü ile iyzico modülü uyumlu değil. Ne yapmalıyım?

  E-ticaret altyapılarında her geçen gün yeni yeni sürümler/güncellemeler çıkabilmektedir. Kullanmış olduğunuz açık kaynaklı altyapının sürümü ile iyzico modülü uyumlu değilse, iyzico Entegrasyon Ekibi'ne mesaj göndererek destek talebinde bulunabilirsiniz. Ekip bu konuda size yardımcı olabilmek için elinden geleni yapacaktır.

 • Kullandığım açık kaynaklı altyapı için çözümünüz gözükmüyor ne yapmalıyım?

  Kullanıyor olduğunuz açık kaynaklı yapı için uygun iyzico modülü bulunmuyorsa, Bize Ulaşın bölümünden mesaj göndererek geliştirme önerisi iletebilirsiniz. Ekip sizden mesaj aldığında talebinizi değerlendirecektir.

 • Özel yazılımlı altyapılar nedir?

  Özel yazılımlı altyapılar; açık ve kapalı kaynaklı altyapılardan farklı olarak, tamamen sizin ve firmanızın özel ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen yazılımlardır.

 • Web sitesi tarafımızca geliştirildi, iyzico’yu en kolay nasıl entegre edebilirim?

  Tarafınızca geliştirilen bir yazılım ile kodlanan web sitenize, iyzico'yu kopyala-yapıştır kadar hızlı ve sorunsuz bir şekilde entegre edebilmeniz mümkündür. Bunun işlem için, en çok kullanılan yazılım dilleri için oluşturduğumuz örnek kodları aşağıdaki sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.

  Özel Yazılım Entegrasyonu

  Not: iyzico'yu bu seçenek ile entegre ettiğinizde, ödeme formu olarak iyzico'nun ödeme formunu kullanacağınızı belirtmek isteriz.

 • Daha detaylı bir dökümana ihtiyacım var ne yapabilirim?

  Altyapısı özel bir yazılım ile geliştirilen web siteniz için daha ayrıntılı dökümana ihtiyacınız varsa, iyzico Entegrasyon Ekibi size yardımcı olacaktır. Ekibe Bize Ulaşın bölümünden mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

 • iyzico ödeme formunda değişiklik yapabilir miyim?

  iyzico'nun ödeme formunun tasarımında, CSS ve Java Script yardımı ile değişiklik yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için iyzico ekibinin desteği maalesef mümkün olamamaktadır. Bu sebeple, ödeme formunda yapmak istediğiniz tasarım değişikliği için yazılım konusunda belirli bir yetkinliğinizin olması gerektiğini, aksi bir durumda ise özel bir yazılım desteğine ihtiyaç duyacağınızı önemle belirtmek isteriz.

 • Web siteme iyzico’yu entegre etmek istiyorum ancak iyzico ödeme formunu kullanmak istemiyorum. Kendi geliştirdiğim formu kullanmak için ne yapmalıyım?

  iyzico'yu entegre edeceğiniz özel yazılımlı altyapıya sahip web sitenizde, iyzico ödeme formunun yerine kendi geliştirdiğiniz formu kullanmanız mümkündür. Bu süreç için iyzico ekibinden iyzico API dökümanını talep etmeniz gerekmektedir. Ekibe Bize Ulaşın bölümünden mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

  Not: iyzico'yu kendi geliştirdiğiniz ödeme formu ile kullanabilmeniz için, yazılım konusunda belirli bir yetkinliğinizin olması gerektiğini, aksi bir durumda ise özel bir yazılım desteğine ihtiyaç duyacağınızı önemle belirtmek isteriz.

 • Entegrasyon aşamasında hata alıyorum ne yapabilirim?

  Platformunuza iyzico'yu entegre ederken herhangi bir hata alıyor ve bununla ilgili desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıdaki bilgiler ile birlikte iyzico ekibine mesaj gönderebilirsiniz.

  Request bilgisi:

  Response bilgisi:

  Merchant ID:

  Transaction ID:

  Bu bilgileri ilettiğinizde, ekip hızlı bir şekilde size yardımcı olacaktır.

 • Hesabım entegrasyon aşamasındaydı. Son durumu nasıl öğreneceğim?

  Entegrasyon aşamasındaki işlemler, tarihlerine göre belli bir sıralamaya alınmakta ve Entegrasyon ekibi bu sıralamaya uygun olarak işlemleri sonuçlandırmaktadır.

  İşleminiz entegrasyon aşamasına taşınmışsa, ilgili ekibin sürecinizle ilgilendiğinden emin olabilirsiniz. Ekip, işlemleriniz tamamlandığında size bilgilendirme yapacaktır. İşleminizin son durumu hakkında bilgi almak isterseniz, ekibe konuyla ilgili mesaj gönderebilirsiniz.

 • Entegrasyonu tamamladım ve testlerde herhangi bir soruna rastlamadım. Canlı ödeme almaya ne zaman başlayacağım?

  iyzico kontrol panelinizde, "başvuru" kısmından başvurunuzu yaptıktan sonra hesabınız ilgili ekibimiz tarafından incelenecek ve tarafınıza online sözleşme gönderilecektir. Bu online sözleşmeyi yine "iyzico kontrol panelinizde, "başvuru" kısmından onayladıktan sonra canlı ödemeler almaya başlayabilirsiniz.

 • Entegrasyon sürecinde farklı sorunlar yaşıyorum ne yapmalıyım ?

  Yaşadığınız sorunu detaylandırarak, Bize Ulaşın bölümü üzerinden ekibe mesaj gönderebilirsiniz. Ekip hızlı bir şekilde size yardımcı olacaktır.

 • Entegrasyonla ilgili telefondan destek alabilir miyim?

  iyzico'nun en önemli prensiplerinden biri "Kolaylık"tır. Bu ilkesine bağlı kalmak adına, platformunu kullanmak isteyen bütün girişimler için entegrasyon desteğini açık bir şekilde vermektedir.

  Entegrasyon aşamasındaki işleminizde sorun yaşıyorsanız, ekibimiz size de yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ancak, özellikle teknik konuların belirli dökümanlar üzerinden yürüdüğünü ve süreçlerin takibinin sadece yazılı olarak yapılabileceğini hatırlatırız. Bu nedenle entegrasyon gibi teknik konular hakkında ekibimize telefon üzerinden değil, mesaj göndererek ulaşmanız, sürecin daha kolay ve daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır. Bu konuda göstereceğiniz anlayış ve hassasiyet için teşekkür ederiz. Entegrasyon ekibine mesaj göndermek için lütfen tıklayın .