İyiden İyiye; Toplum, Çevre ve Kültür İçinDaha Fazla Bilgi

Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.

 • Hesabım entegrasyon aşamasındaydı. Son durumu nasıl öğreneceğim?

  Entegrasyon aşamasındaki işlemler, tarihlerine göre belli bir sıralamaya alınmakta ve iyzico Entegrasyon ekibi bu sıralamaya uygun olarak işlemleri sonuçlandırmaktadır.

  İşleminiz entegrasyon aşamasına taşınmışsa, ilgili ekibin sürecinizle ilgilendiğinden emin olabilirsiniz. Ekip, işlemleriniz tamamlandığında size bilgilendirme yapacaktır. İşleminizin son durumu hakkında bilgi almak isterseniz, ekibe konuyla ilgili mesaj gönderebilirsiniz.

 • Entegrasyonu tamamladım ve testlerde herhangi bir soruna rastlamadım. Canlı ödeme almaya ne zaman başlayacağım?

  iyzico kontrol panelinizde "Başvuru" bölümünden başvurunuzu tamamladıktan sonra, hesabınız ilgili ekibimiz tarafından incelenecek ve tarafınıza online sözleşme gönderilecektir. Bu online sözleşmeyi yine iyzico Kontrol Paneli’nizde "Başvuru" kısmından onayladıktan sonra, canlı ödeme almaya başlayabilirsiniz.

 • Entegrasyon sürecinde farklı sorunlar yaşıyorum ne yapmalıyım?

  Yaşadığınız sorunu detaylandırarak, Bize Ulaşın bölümü üzerinden ekibe mesaj gönderebilirsiniz. Ekibimiz size hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır.

 • Entegrasyonla ilgili telefondan destek alabilir miyim?

  "Kolaylık", iyzico'nun en önemli prensiplerinden biridir. iyzico bu prensibe bağlı kalmak adına, platformunu kullanmak isteyen bütün girişimler için entegrasyon desteğini açık bir şekilde vermektedir.

  Entegrasyon aşamasındaki işleminizde sorun yaşıyorsanız, ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ancak özellikle teknik konuların belirli dokümanlar üzerinden yürüdüğünü ve süreçlerin takibinin sadece yazılı olarak yapılabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle entegrasyon gibi teknik konular hakkında ekibimize telefon üzerinden değil, mesaj yoluyla ulaşmanız, sürecin daha kolay ve daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır. Bu konuda göstereceğiniz anlayış ve hassasiyet için teşekkür ederiz. iyzico Entegrasyon ekibine mesaj göndermek için lütfen tıklayın.

 • API ve Güvenlik anahtarımı göremiyorum. Sebebi nedir?

  iyzico'ya "Link ile Ödeme Alma" başvurusu yaptıysanız, iyzico Kontrol Paneli’nizde API güvenlik anahtarlarınızı göremiyor olabilirsiniz . Link yöntemi, oluşturduğunuz bir link aracılığı ile ödeme almanıza olanak sağlamaktadır ve Link Yöntemi’nde API, güvenlik anahtarları bulunmaması sebebiyle internet sitesine entegre edilememektedir. iyzico’yu sitenize entegre etmek isterseniz, yeni bir iyzico Sanal POS başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 • Entegrasyonunuzu tamamlayın maili alıyorum. Sebebi nedir?

  iyzico entegrasyon ekibi, sizden gerçek bir kart ile yapılmış düşük tutarlı ve başarılı bir ödeme denemesi bekler. Entegrasyon sürecinizi tamamladıktan hemen sonra gerçek kartınızla 1 TL – 3 TL aralığında ödeme denemeleri yapmanızı öneririz. Yaptığınız ödeme denemesini, iyzico Kontrol Paneli’nizde bulunan (link) "İşlemler ve İadeler" menüsünden kontrol ederek iptal edebilirsiniz. Test aşaması sonrasında, güvenle aktif olarak ödeme almaya başlayabilirsiniz.

iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.
 • Altunizade Mah. İnci Çıkmazı Sokak No: 3 İç Kapı No: 10 Üsküdar İstanbul
 • [email protected]
 • +90 216 599 01 00
  7/24 canlı telefon ve iyzico mobil uygulaması üzerinden chat desteği
 • Ticari Sicil No: 867612
 • Vergi No: Üsküdar VD. 4830343157
 • Mersis No: 0483034315700019
 • Denetleyici Merci
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) - Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No: 10 06050 Ulus Altındağ Ankara 0312 507 50 00