Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • Hazır e-ticaret altyapıları nelerdir?

  Hazır E-Ticaret altyapıları, size gelişmiş bir web sitesi sunarak ürünlerinizi internet üzerinden satmanıza olanak tanıyan çözümlerdir.

  Bu hazır altyapılar ile bilgisayar kullanmayı bilen herkes, bu hizmeti veren IdeaSoft, Zencommerce, Ticimax gibi firmalardan bir E-ticaret çözümü satın alarak, sunucu ve ürün yönetimi, güvenlik katmanları, yazılım güncellemeleri gibi konuları yönetebilmektedir.

 • iyzico, hazır e-ticaret altyapılarından hangileri ile entegre?

  iyzico'nun çözüm ortağı olarak çalıştığı firmaların güncel listesi için lütfen tıklayın.

 • Çalıştığım/çalışacağım firma çözüm ortaklarınız arasında gözükmüyor ne yapmalıyım?

  Hazır altyapılar kapalı kaynak kodlu olduğu için, iyzico'nun müdahale şansı maalesef olamıyor. Bu sebeple, çalıştığınız ya da çalışmayı düşündüğünüz hazır altyapı firması çözüm ortaklarımız arasında değilse, ilgili firma ile iletişime geçmeniz ve iyzico'yu kullanmak istediğinizi belirterek, kendilerinden onay almanız gerekmektedir. Siz bu onayı aldıktan sonra, iyzico entegrasyonla ilgili hem ilgili firmaya hem de size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 • Hazır e-ticaret altyapılı siteme iyzico'yu nasıl entegre edeceğim?

  Hazır E-ticaret altyapılı sitenize iyzico'yu entegre edebilmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  -Öncelikle, E-ticaret altyapısı hizmeti aldığınız firmaya ulaşarak iyzico'yu kullanacağınızı belirtmeniz gerekiyor. İlgili firma, sitenize iyzico modülünün kurulumunu sağlayacaktır.

  -Modülünüz sitenize kurulduktan sonra iyzico Kontrol Paneli sayfanızı açarak Hesabınız > Hesap Ayarları > API Anahtarları >Live Keys bölümünden API KEY ve Secret Key değerlerini web sitenizde kurulu olan iyzico modülünün içindeki ilgili alanlara kopyalamanız gerekiyor.

  - API KEY ve Secret Key değerlerini ilgili alanlara kopyaladıktan sonra, tek yapmanız gereken iyzico Entegrasyon Ekibi'ne mesaj göndermektir. Ekip gerekli kontrollerini yaptıktan sonra hesabınızı canlı hale getirerek süreci sonuçlandıracaktır.

 • Hazır e-ticaret altyapılı siteme iyzico’yu entegre ederken sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

  Hazır E-ticaret altyapılı sitenize iyzico'yu entegre ederken herhangi bir sorun yaşıyorsanız, Üye işyeri ID'nizi belirterek ekibe mesaj gönderebilirsiniz. Ekip sizden mesaj aldığında hızlıca size yardımcı olacaktır.