İyiden İyiye; Toplum, Çevre ve Kültür İçinDaha Fazla Bilgi

Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.

 • iyzico API entegrasyonu nedir?

  iyzico API entegrasyonu, açık ve kapalı kaynaklı altyapılardan farklı olarak tamamen sizin ve firmanızın ihtiyaçlarına yönelik özel olarak geliştirilen yazılımlardır.

 • Web sitesi tarafımızca geliştirildi. iyzico’yu en kolay şekilde nasıl entegre edebilirim?

  Tarafınızca geliştirilen bir yazılım ile kodlanan web sitenize, iyzico'yu kopyala-yapıştır kadar hızlı ve sorunsuz bir şekilde entegre edebilmeniz mümkündür. Bu işlem için en çok kullanılan yazılım dilleri ile oluşturduğumuz örnek kodları aşağıdaki sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz.

 • iyzico API Entegrasyonu

  Not: iyzico'yu bu seçenek ile entegre ettiğinizde, ödeme formu olarak iyzico ödeme formunu kullanacağınızı belirtmek isteriz.

 • Daha detaylı bir dokümana ihtiyacım var. Ne yapabilirim?

  Altyapısı iyzico API entegrasyonu ile geliştirilen web siteniz için daha ayrıntılı dokümana ihtiyacınız varsa, iyzico Entegrasyon Ekibi size yardımcı olacaktır. Ekibe Bize Ulaşın bölümü üzerinden mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

 • iyzico ödeme formunda değişiklik yapabilir miyim?

  iyzico ödeme formunun tasarımında, CSS ve Java Script yardımı ile değişiklik yapabilirsiniz. Ancak iyzico ekibi, maalesef bu işlem için size destek verememektedir. Bu sebeple, ödeme formunda yapmak istediğiniz tasarım değişikliği için yazılım konusunda belirli bir yetkinliğinizin olması gerektiğini, aksi bir durumda ise özel yazılım desteğine ihtiyaç duyacağınızı önemle belirtmek isteriz.

 • Web siteme iyzico’yu entegre etmek istiyorum, ancak iyzico ödeme formunu kullanmak istemiyorum. Kendi geliştirdiğim formu kullanmak için ne yapmalıyım?

  iyzico'yu entegre edeceğiniz özel yazılımlı altyapıya sahip web sitenizde, iyzico ödeme formunun yerine kendi geliştirdiğiniz formu kullanmanız mümkündür. Bu süreç için, iyzico ekibinden iyzico API dokümanını talep etmeniz gerekmektedir. Ekibe Bize Ulaşın bölümü üzerinden mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

  Not: iyzico'yu kendi geliştirdiğiniz ödeme formu ile kullanabilmeniz için, yazılım konusunda belirli bir yetkinliğinizin olması gerektiğini, aksi bir durumda ise özel yazılım desteğine ihtiyaç duyacağınızı önemle belirtmek isteriz.

 • Entegrasyon aşamasında hata alıyorum ne yapabilirim?

  Platformunuza iyzico'yu entegre ederken herhangi bir hata alıyor ve bununla ilgili desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıdaki bilgiler ile birlikte iyzico ekibine mesaj gönderebilirsiniz.

  Request bilgisi:
  Response bilgisi:
  Merchant ID:
  Transaction ID:

  Bu bilgileri ilettiğinizde, ekibimiz size hızlı bir şekilde yardımcı olacaktır.

 • Ödeme formu oluşmuyor. Sebebi nedir?

  "srcIyzipayDefaultHttpClient.php" dosyasının içinde post functionunun içine "CURLOPT_SSL_VERIFYPEER=>false," satırını ekleyerek tekrar deneyebilirsiniz.

  Ek olarak;

  1)TLS versiyonunuzun 1.2 (TLS 1.2 aktif olması yeterli değildir, sunucunuzun TLS 1.2 kullanarak iyzico ile iletişim kurması gerekir)
  2)OpenSSL versiyonunuzun 1.0.2
  3) PHP versiyonunuzun 5.6 ve üzeri olduğunu teyit etmenizi rica ederiz.

 • Geçersiz imza hatası alıyorum. Sebebi nedir?

  iyzico API’ına datalar gönderilirken, secretKey'in güvenliği için bir hash oluşturulup şifrelenerek gönderilmektedir. Eğer bu hash iyzico tarafında çözülemez ise bu durum hata mesajı olarak dönmektedir.

  Bu hataya sebep olan durumlar:
  1. API ve Güvenlik anahtarının (api key - secret key) yanlış girilmesi veya bu değerlerin başında, sonunda boşluk karakteri bırakılması.
  2. UTF-8 kullanılmaması.

 • Geçersiz istek hatası alıyorum. Sebebi nedir?

  "Geçersiz istek" hatası, parametreler uygun formatta set edilmediği zaman ortaya çıkmaktadır. Set ettiğiniz parametrelerin formatını kontrol edebilir misiniz? İlk adımda tutar parametrelerinin ondalık kısmını virgülle değil nokta ile ayırdığınızı kontrol edebilirsiniz. Ör: 1,0 değil 1.0

iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.
 • Altunizade Mah. İnci Çıkmazı Sokak No: 3 İç Kapı No: 10 Üsküdar İstanbul
 • [email protected]
 • +90 216 599 01 00
  7/24 canlı telefon ve iyzico mobil uygulaması üzerinden chat desteği
 • Ticari Sicil No: 867612
 • Vergi No: Üsküdar VD. 4830343157
 • Mersis No: 0483034315700019
 • Denetleyici Merci
 • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) - Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No: 10 06050 Ulus Altındağ Ankara 0312 507 50 00