Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • Taksitlendirme nedir?

  Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage özellikli kredi kartları ile kredi kartı taksitlendirme işlemi, herhangi bir alışveriş esnasında satıcı kurum ile banka arasındaki özel bir anlaşma sonucu müşteriye yaptığı alışverişi taksitle ödeme imkânı sağlayan bir işlemdir. Bu taksitlendirmenin vadesi, oluşacak ilave maliyetler tamamen satıcı kurum ile bankanın arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

  E-ticaret siteniz üzerinden taksitli olarak ödeme almak istemeniz durumunda, bütün bankalar ile ayrı ayrı görüşmeniz ve ayrı ayrı sanal POS talebinde bulunmanız gerekecektir. Bankalar, küçük ve orta ölçekli firmaların sanal POS taleplerine ise genellikle olumlu yanıt vermemektedir.

  iyzico'yu kullanmanız durumunda, aynı anda, Türkiye'nin en çok kullanılan bankalarının sanal POS'larını sitenizde aktif olarak kullanabilecek ve bu bankalara ait kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alabileceksiniz.

 • Hangi kredi kartları ile taksitli ödeme alabilirim?

  iyzico‘da şu anda Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alınabilmektedir. Böylece 7 bankaya ait bütün kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alabilirsiniz.

 • Taksitli yapılan işlemlerin ödemesi de parça parça mı yapılacak?

  iyzico'da taksitli olarak gerçekleşen işleminizin ödemesi parça parça olarak değil, ürünü sattığınız fiyat üzerinden komisyon bedeli kesildikten sonra, kalan tutarın tamamı olarak aktarılmaktadır.

 • Taksitli işlemlerde uygulanacak komisyon oranı nedir?

  iyzico'da her başarılı bir işlem için %3,69 komisyon + 0,25 TL işlem ücreti alınmaktadır (BSMV dahildir). Taksitli olarak yapılan işlemlerde ise her bankanın ayrı vade farkı oranları bulunmaktadır. Taksitli işlemlerde vade farkının tamamını ya da bir kısmını da kendiniz üstlenerek müşterilerinize avantaj sağlayabilirsiniz.

 • Peşin fiyatına taksit yapabilir miyim?

  Evet yapabilirsiniz. Vade farklarının müşterilerinize yansıtılıp yansıtılmaması tamamen sizin inisiyatifinizde.

  iyzico işyeri panelinizde bulunan Taksit ve Komisyon Yönetimi sayfasından istediğiniz an yapacağınız değişiklilerle, taksitli işlemlerde oluşan vade farkının tamamını ya da bir kısmını kendiniz üstlenerek müşterilerinize avantaj sağlayabilirsiniz.

 • iyzico kontrol panelimde taksit oranları bölümü gözükmüyor. Sebebi nedir?

  Bu uygulamayı kullanabilmek için web siteniz aktif olduğunda Bize Ulaşın bölümünden bilgi vermeniz gerekiyor. Sizden bilgi alındığında, gerekli düzenlemeler yapılarak Taksit Oranları bölümü kullanımınıza açılacaktır.

 • Vade farkını üstlendiğim zaman size ödeyeceğim komisyon oranını nasıl hesaplamam gerekiyor?

  iyzico'da başarılı bir işlem için %3,69 komisyon oranı + 0,25 TL işlem ücreti alınmaktadır (BSMV dahildir). Taksitli olarak yapılan işlemlerde ise her bankanın ayrı vade farkı oranları bulunmaktadır. eğer vade farkını üstlenerek müşterilerinize peşin fiyatına taksit yapacaksanız, yapılacak kesitleri üye işyeri panelinizdeki Taksit ve Komisyon Yönetimi menüsünde hesaplayabilirsiniz.

 • Taksit oranlarını istediğim zaman değiştirebilir ya da eski haline getirebilir miyim?

  Evet. Bu değişiklikler her zaman sizin kontrolünüzde olacaktır. iyzico Kontrol panelinizde bulunan Taksit Oranları bölümünden yaptığınız değişiklikleri, istediğiniz zaman yine aynı bölümden devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Taksit oranları bölümünden yaptığım değişiklikler ne zaman devreye girecek?

  Taksit oranları bölümünden yaptığınız/yapacağınız değişiklikler aynı anda web sitenizdeki ödeme formuna yansıyacaktır. Bu nedenle ilgili bölümü kullanırken, kontrollerinizi / hesaplamalarınızı dikkatli bir şekilde yapmanızı öneririz.