Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • Faturalandırma işlemleri nasıl olacak?

  iyzico'nun platformunu kullanmanız durumunda, iyzico'ya herhangi bir fatura kesmeniz gerekmemektedir. Web sitenizde iyzico üzerinden gerçekleşen başarılı işlemlerin faturalandırma süreci aşağıdaki gibi işleyecektir.

  Müşterinizin ödediği toplam tutar için, müşteriniz adına kapalı fatura düzenlemeli ve bu faturayı ürünle/hizmetle birlikte müşterinize göndermelisiniz.

  iyzico da ödemenizin hesabınıza aktarılma aşamasında, toplam tutar üzerinden kesilen komisyon ve vade farkları için firmanız adına fatura düzenleyerek, periyodik aralıklarla bu faturaları size iletecektir.

  iyzico'nun E-ticaret sitenizde gerçekleşen ödeme işlemlerinin altyapısını sağlaması sebebiyle- firmanız adına kestiği bu komisyon/hizmet faturalarını, ilgili işlem ödemesinde hizmet bedeli göstererek muhasebeleştirebilirsiniz.

 • Faturalarım bana iletilmedi ne yapmalıyım?

  iyzico'nun firmanız adına kestiği komisyon faturası tarafınıza iletilmediyse, Bize Ulaşın bölümü üzerinden ilgili ekibe mesaj göndererek bilgi isteyebilirsiniz. Destek ekibimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır.