Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • İptal işlemi nedir?

  İyzico üzerinden tahsil edilen bir ödeme, banka kuralları gereği aynı gün içinde (gün sonu yapılmadan) iptal (cancel) edilebilir. İptal işleminin iadeden farkı, ödeme ile aynı gün yapılabilmesi ve kart ekstresinde girdi/çıktı yaratmamasıdır.

 • İptal veya iade işlemini nasıl yapacağım ?

  iyzico Kontrol Paneli’nde yer alan işlemler menüsünden tüm işlemlerinizi listeleyebilirsiniz.

  İade veya iptal etmek istediğiniz işlemi listeden bulduktan sonra ödemeyi iptal etmek için ekranın en sağında yer alan İptal Et butonuna basmanız yeterlidir. Ödemenin iptalini gerçekleştirdiğiniz zaman, tüm tutar kullanıcının kartına tekrar aktarılacaktır. Ancak iptal işlemi ödeme ie aynı gün içerisinde yapılmalıdır. Aksi takdirde “İptal Et” botunu gözükmeyecektir.

  İade etmek için işlemin kırılım detayına girip, ekranın en sağında yer alan “İade Et” butonuna basmanız yeterlidir. İade ekranında işlemin belli bir tutarını belirterek, iade işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • İade talepleri için ekstra bir ücret ödeyecek miyiz?

  İşlem gerçekleştikten sonra yapılan iadeler iptal olarak kabul ediliyor. İade ne zaman gerçekleşirse gerçekleşsin, hiçbir ücret kesintisi yaşamazsınız.

 • İadeler müşterimin kartına ne kadar sürede geçecek?

  İade işlemleri online olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle "Ödemeyi İade Et" butonuna tıkladığınızda, ödeme otomatik olarak iade edilecektir. İade işlemleri kredi kartları ile yapılan işlemlerde 1-3 iş günü içerisinde, debit (bankamatik) kartlar ile yapılan işlemlerde ise 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.

 • Müşterim iadenin yapılmadığını söylüyor ne yapmalıyım?

  İadenin detaylarını bankanızla takip edebilirsiniz ve kendilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Müşterime tutarı nasıl iade edeceğim?

  iyzico Kontrol Paneli sayfanızda yer alan işlemler bölümünde ilgili ödeme işleminin detayına tıkladığınızda, en sağ köşede "Ödemeyi İade Et" butonu çıkacaktır. İade işlemleriniz için bu butona tıklamanız için yeterli olacaktır.

  İade işlemleri online olarak gerçekleştiğinden, "Ödemeyi İade Et" butonuna tıkladıktan sonra işlemin geri alınamayacağını önemle hatırlatmak isteriz.