Tüm sorularınız için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Merak ettiğiniz soruları ya da yaşadığınız problemleri yardım merkezinde arayabilir ya da aşağıdaki kategorilerden başlıkları seçerek örnek sorulara ulaşabilirsiniz.
 • Ödemeler tarafıma ne zaman aktarılacak?

  Ödemelerle ilgili genel bir bilgi vermek gerekirse;

  Çarşamba ve takip eden Salı günleri arasında gerçekleşen başarılı işlemlerin ödemelerinin toplamı, 21. günden sonraki ilk Çarşamba günü hesabınıza aktarılır.

  Merchant Paneli Ayarlar sayfasında (https://merchant.iyzipay.com/settings) görebileceğiniz bloke gün sayısı ve para gönderim periyodunuza uygun olarak ilk para gönderim periyodunda tamamlanacaktır. Sonrasında ise para gönderim periyodunuza uygun olarak sabit sıklıkta size gönderilecektir.

  *ödemeler sözleşme şartlarına bağlı olarak iş modeline göre değişiklik gösterebilir.

 • Ödemelerimi nereden kontrol edeceğim?

  Web siteniz üzerinden gerçekleşen işlemlerin ödemelerini iyzico Kontrol Paneli sayfanızda yer alan "İşlemler" bölümünden kontrol edebilirsiniz.

 • iyzico’yu web siteme entegre ettiğimde ödemeler hangi aralıklarla hesabıma aktarılacak?

  Ödeme sürelerimizi hesaplarken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  -iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.

  -Bu süreçte Çarşamba günü 00:00’dan ile Salı günü 23:59’a kadar olan ödemeler bir haftalık ödemeyi temsil eder.

  -Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

  -Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

  -Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.

 • Blokeli sürenin sebebi nedir?

  Blokeli sürenin en önemli sebebini E-ticaretteki Chargeback/Ters ibraz riski oluşturmaktadır. Ayrıca, çalıştığımız bankanın uyguladığı kriterler de blokeli süre ile çalışmamıza sebep olmaktadır. Buna göre 3 haftalık periyodik aralıklarla değişik raporlama kriterleri uygulanır ve bu süreçten sonra ödeme yapılır. İleriki dönemde ödeme süreniz, hacminiz ve sattığınız ürünler göz önünde bulundurularak kısaltılabilir.

 • Bloke nedir?

  Bloke; müşterinizden başarılı bir şekilde ödeme alındıktan sonra size gönderilmesi için beklenen süredir.

 • Para gönderim periyodu nedir?

  Para gönderim periyodu; müşterinizden alınan ödemelerin size gönderim sıklığını belirler.

 • Tarafıma yapılacak ödeme tutarını önceden bilecek miyim?

  Alıcılarınızdan gelen ödeme ve iadelerin toplamını ve detaylı raporunu bir gün sonrasında, günlük olarak Merchant Panel’inden takip edebilirsiniz.

 • İşlemlerimi nereden kontrol edebilirim?

  Detaylı işlem raporunuzu, belirlediğiniz tarih aralığına göre İşlem Rapor sekmesi üzerinden oluşturup, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.