İnternetten Alışveriş Yapmanın Avantajları

iyzico Posted on 3 dakika

Her ülkede, her nesilden insanın yerinde olmak istediği bir “özel güç sahibi” film ya da dizi karakteri vardır. Bir el çırpma, bir parmak şıklatma veya bir burun oynatmayla dilenen şeye anında sahip olma hayali, herkesin çocukluk hayalidir. İnternetten alışveriş yapmak bu hayalin kısmen gerçekleşmiş halidir aslında. Yaptığınız şey, aklınızdan geçirmek, tuşlara basmak ve bir tıkla istediğiniz şeyi satın alıp ayağınıza gelmesini sağlamak. İnternetten alışveriş yapmanın avantajları ilk bununla başlıyor işte; oturduğun yerden sahip olmakla…

Türkiye’de henüz nüfusun çoğunluğu farkında değil ama, internetten alışveriş yapmak avantajlarla dolu sihirli bir dünya. Her gün bir yenisiyle tanıştığımız e-ticaret siteleri arasında müthiş bir rekabet var. Bu rekabet; indirimleri, kampanyaları, ek hizmetleri ve müşteri sadakatine yönelik bağlayıcı özellikleri de beraberinde getiriyor. E-ticaret siteleri internetten alışveriş yapmayı avantajlı hale getirirken bir yandan da kendilerinden alışveriş yapmanın muadillerinden alışveriş yapmaktan daha avantajlı olduğunu da göstermeye çalışıyorlar. Öyle ki fiyat karşılaştırma siteleri ürünün satıldığı birçok siteden daha fazla trafik alabiliyor. Durum böyleyken en iyi fiyat teklifi için internet her zaman en iyi pazar olarak kabul ediliyor. Bazı ürün segmentleri için belli başlı geleneksel çarşılar vardır. O çarşılara uğramadan, bütün mağazaları gezmeden alışveriş yapılmaz. Daha doğrusu yapılmaz-dı! Artık elektronik ürünler ya da fotoğrafçılık malzemeleri için Sirkeci yollarını aşındırmak yerine, bir e-ticaret sitesine tıklayıp ilgili ürünün sayfasına girerek “kampanya olduğunda haber ver” butonu vb. tıklamak çok daha mantıklı geliyor tüketiciye. Hafta sonu gazeteleriyle birlikte verilen teknoloji marketi insert’leri gazetenin kendisinden daha çok okunuyor.

İnternetten alışveriş yapmanın avantajları yalnızca indirimli fiyatlardan yararlanmakla da sınırlı kalmıyor elbette. Aradığınız spesifik bir ürünü dışarı çıkıp üç beş mağazaya sormaktansa internette arayıp, Fizan’da da olsa getirtmek modern çağın en büyük nimetlerinden biri. Özellikle pazar yeri sistemiyle çalışan web sitelerindeki sonsuz seçenek ve aklınızın almayacağı kadar ucuz fiyatlarla satılan ürünler, internetten alışveriş yapmanın en büyük avantajları. İnternet ulaşılamayana ulaşmanın adresiyken alışveriş dünyasında bir şeyi yoktan var etmesi çok da şaşılacak bir durum olmasa gerek.

2014 Türkiye’sinde fiziksel mağazaya sahip olmayan bir pırlanta firması, ülkenin dört bir yanına hiçbir yerde bulunmayan fiyatlarla internetten satış yapıyorsa, turizm firmaları web satışlarına özel indirim ve taksit seçenekleri tanımlıyorsa, internetten alışveriş yapmanın avantajları çoktan dışarıda bir mağazadan alışveriş yapmanın önüne geçmiş demektir zaten. İnternetten alışverişin en büyük avantajı ise siz kampanyaları kovalamak zorunda değilsiniz remarketing ve real time bidding ile kampanyalar sizi kovalıyor ve nokta atışı yapmanızı sağlıyor.


iyzico

iyzico

Şimdi Kolay