E-Ticarete Yeni Başlayanların Düşmemesi Gereken 3 Tuzak

E-ticaret her zaman için offline mağazaya göre daha az maliyetli, kurulumu daha basit ve yönetim eforu daha kolay olması gibi birçok özelliği ile girişimcileri fazlasıyla etkiliyor. Bu kadar kolay görünen e-ticarete yeni başlayanların düşmemesi gereken bazı tuzaklar var.

Hızlı Destek
Tüketicilerin her zaman kafasında oluşan soruyu unutmayın. Neden rakip firmadan değil de sizden alışveriş yapsın? Rekabetten kaçamazsınız, hatta kaçmamalısınız. Rekabet her zaman insanı zinde ve canlı tutar, yeniliklere açık olmasını ve risk almasını sağlar. Tüm bunlar güzel, ancak doğru ve bilinçli bir şekilde yapıldığı zaman. Tabii bir de diğer önemli olansa rakiplerinizden farkınızı iyi anlatabilmeniz. Satış öncesi olduğu kadar satış sonrası da vereceğiniz hizmet ve destek, sizin aradan sıyrılmanızı sağlar. Müşterinizi anlayıp sorununu en iyi ve en çabuk şekilde çözmeye çalışmanız, tüketicinin sizden memnun kalmasını ve başkalarına da sizi önermesine katkıda bulunur.

Pazar Araştırması
E-ticaret sitenizi açarken satacağınız ürünler ile ilgili mutlaka bilgi sahibi olmalı, hitap ettiği kitleyi öğrenmeli yani tam anlamıyla bir pazar araştırması yapmalısınız. Sitenizi kurduktan sonra pazarlamasını iyi yapabilmek için eksiksiz bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Stok Kontrolü
Satacağınız ürünlerin fazladan stoğunu yapmak başka işleri için sizi yarı yolda bırakabilir. Geniş bir ürün yelpazesine sahipseniz stok yönetimi hakkında bir sistem kullanmalısınız, bu sizi daha başarılı bir noktaya getirecektir. Ürünlerin lojistiğini tüm adımlarında doğru yönettiğiniz durumda müşteri memnuniyetiniz yükselecek ve markanız da iyi bir konuma gelecektir.


iyzico Marketing Team

iyzico Marketing Team

The Creative Souls Behind iyzico Communication