Ödeme konusunda ayrıcalıklı bir dünya sunuyoruz.

“İyi olacak, işimizi iyi yapacak, iyi insanlarla bir arada olacak, iyi bilinecek ve en güzel hali ile Türkiye’de devam edecektik!”

2010 yılında Almanya’da başlayan bir dostluk, bir sene sonra bir akşam yemeğinde tamamen şekillenerek iş ortaklığına dönüşeceğinin sinyallerini verdi. Ne istediğimizi, ne yapacağımızı ve hepsinden önemlisi nerede yapacağımızı biliyorduk. İyi olacak, işimizi iyi yapacak, iyi insanlarla bir arada olacak, iyi bilinecek ve en güzel hali ile Türkiye’de devam edecektik! 2012 yılının Ekim ayı bizim için ortak hayallerimizin ve bugünkü iyzico’nun başlangıcı oldu.

iyzico, 2012 yılında, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunma amacıyla Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından İstanbul’da kuruldu. Avrupa’nın saygın şirketlerinde uzun yıllar önemli pozisyonlarında görev alan Özbuğutu ve Isın, bu alandaki tecrübelerini iyzico ile Türkiye pazarına taşıdılar ve tamamen bu pazara adapte olmuş inovatif bir platform oluşturdular.

Yalçın Yenigün

Özgür yazılımı seviyoruz.

Yalçın Yenigün Tüm Ekibi Gör

Yönetim Kurulu

Stefan Klestil

Stefan Klestil

Barbaros Özbugutu

Barbaros Özbugutu

Tahsin Isin

Tahsin Isin

Numan Numan

Numan Numan

Stefan Kalteis

Stefan Kalteis

David Nangle

David Nangle

Yatırımcılar

Sertifika ve Lisanslar

iyzico olarak ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, BDDK lisansımız ile PCI Veri Güvenliği Standardı sertifikasyonumuzla üye iş yerlerimize hizmet sunuyoruz. Lisanslarımıza ait dokümanları aşağıda bulabilirsiniz.

BDDK Lisansı

BDDK Lisansı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansımız ile, 6493 sayılı kanun çerçevesinde lisanslı ödeme kuruluşu olarak hizmet veriyoruz.

Lisansı Gör
PCI DSS Sertifikası

PCI DSS Sertifikası

iyzico olarak, PCI Veri Güvenliği Standardı sertifikasyonunun en yüksek seviyesi olan Level 1 sertifikasına sahibiz.

Sertifikayı Gör