İyiden İyiye; Toplum, Çevre ve Kültür İçinDaha Fazla Bilgi

Basın Duyuruları ve Haberlerde iyzico

 • 07 Mayıs 2024

  Finansal teknoloji sektöründe dev satın alma: iyzico, Paynet’i satın alıyor!

  Türkiye'de 120 binden fazla e-ticaret sitesine ödeme altyapısı sunan ve milyonlarca son kullanıcıya sahip lider fintek şirketi olarak, Türk finansal teknoloji şirketi Paynet’i Arena Bilgisayar’dan satın almak için imza attık. Detaylar için tıklayın.

  22 Ağustos 2023

  eLogo ve iyzico iş birliğiyle alacaklarınızı güvenli ve hızlı tahsil etmek kolay iş!

  iyzico Sanal POS ayrıcalıklarıyla ödeme alan iş ortaklarımıza eLogo da eklendi! Tüm rapora ulaşmak için tıklayın.

  18 Temmuz 2022

  2022 Türkiye E-Ticaret Ekosistemi Raporu

  iyzico, Dogma Alares ve Etid ortaklığıyla hazırlanan bu rapor, e-ticaret dünyasını tüm yönleriyle inceliyor ve bir referans kaynağı oluşturuyor. Tüm rapora ulaşmak için tıklayın.

  25 Mayıs 2021

  PayU The Next Frontier Raporu

  PayU’nun tüm dünyadaki 2020 verileri ve gelecek dönemdeki muhtemel fırsatlar, şimdi The Next Frontier’de sizi bekliyor. Tüm rapora ulaşmak için tıklayın.

  25 Mayıs 2021

  Dijital Finansal Kapsayıcılık Raporu

  Politika Analiz Laboratuvarı tarafından iyzico ve TÖDEB’in katkılarıyla hazırlanan bu rapor; finteklerin finansal kapsayıcılık üzerindeki mevcut ve olası etkilerine uluslararası perspektiften bakarak ışık tutmak, bu konudaki bilgi seviyesinin derinleşmesine katkıda bulunmak, karar alıcıları ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Tüm rapora ulaşmak için tıklayın.

  19 Nisan 2021

  2021 Türkiye E-Ticaret Ekosistemi Raporu

  iyzico, Dogma Alares ve Etid ortaklığıyla hazırlanan bu rapor, e-ticaret dünyasını tüm yönleriyle inceliyor ve bir referans kaynağı oluşturuyor. Tüm rapora ulaşmak için tıklayın.

  12 Ocak 2021

  2020’de Online Alışverişin %55’i Mobilden

  E-ticaret sitelerinin ödeme altyapı sağlayıcısı iyzico verilerine göre ortaya çıkan 2020 tablosu; en çok alışveriş yapılan kategoriyi, en çok tercih edilen alışveriş kanalını, bölgelere ve sektörlere göre harcama yüzdelerini ortaya çıkardı. Detaylar için tıklayın.

  30 Kasım 2020

  Efsane Cuma Günlerinde Online Alışveriş Rekoru Kırıldı

  iyzico’nun verilerine göre zaman ve mekan sınırını ortadan kaldıran ve temassız ödeme avantajı sunan online alışverişte işlem hacmi, önceki yıla göre %103 artış gösterdi. Veriler 2019’a göre işlem adedi ve sepet tutarında da ciddi artışlar yaşandığına işaret ediyor. Detaylar için tıklayın.

  27 Eylül 2020

  iyzico ile Türkiye’de ilk: Online Alışverişte Kartsız Şartsız Güvenli Ödeme

  Pandemi döneminde online alışveriş ve dijital ödeme yöntemlerine ilgi artmaya devam ediyor. Türkiye’nin internet alışverişlerinde 7/24 canlı destek veren tek hizmeti iyzico Korumalı Alışveriş ve iyzico ile Öde sayesinde milyonlarca insan hızlı ve güvenli alışveriş yapıyor. Detaylar için tıklayın.

  01 Eylül 2020

  Görme Engelliler İçin Teknolojinin Gücü İyiliğe Dönüşüyor

  “Birlikte Yürüyelim” kampanyası kapsamında bağışlar, bundan böyle iyzico Link ve İhtiyaç Haritası üzerinden alınabilecek. iyzico ayrıca Türkiye’nin farklı bölgelerinden 15 görme engelli okuluna WeWALK bağışı yaptı.

  30 Mart 2020

  iyzico’dan Küçük Esnafa COVID-19 Desteği

  OVID-19 salgının dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına aldığı bugünlerde, finans teknolojileri alanında kullanıcı odaklı çözümler üreten iyzico, #KüçükEsnafınYanındayız çağrısıyla başlattığı kampanya ve hayata geçirdiği düzenlemelerle üye işyerlerine destek oluyor. Detaylar için tıklayın.

  20 Aralık 2019

  İhtiyaç Haritası ve iyzico Güçlerini Birleştirdi

  İhtiyaç Haritası ve iyzico, yardımların yerine ulaşmasını hızlandırırken ihtiyaç sahibinin bulunduğu bölgedeki esnafa da katkı sağlayacak yeni bir iş birliği için anlaştı. Detaylar için tıklayın.

  11 Aralık 2019

  iyzico CEO'su Barbaros Özbugutu 2020'de Atacakları Adımları Aktardı

  Barbaros Özbuğutu, 2019 yılının verilerini ve 2020 yılının planlarını Webrazzi Fintech 2019’da paylaştı.

  11 Haziran 2019

  PayU, 165 Milyon $ Karşılığında iyzico’yu Satın Aldı

  Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Naspers Group bünyesinde 17 ülkede faaliyet gösteren global fintek şirketi PayU, iyzico’yu 165 milyon $ karşılığında satın aldı.

  23 Ocak 2019

  Finansal Teknolojilerle Türkiye’nin Dijitalleşmesi Hızlanıyor: iyzico Türkiye’nin E-ihracat Menzilini 1,5 Katına Çıkardı

  Finansal teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan iyzico ve Politika Analiz Laboratuvarı (PAL) ortaklığında hazırlanan “Finansal Teknolojilerin Türkiye Ekonomisine Etkileri: iyzico Vaka Analizi” raporu, iyzico’nun farklı alanlarda yerel fintek sektörüne olan etkilerini göstermek amacıyla hazırlandı. Özellikle e-ticaret sektörüne dair önemli rakamlar içeren raporda, iyzico’nun büyüme rakamları ve e-ihracat verileri ön plana çıkan konular oldu. Raporun tamamı için tıklayın.

  Bülteni Görüntüle
  05 Temmuz 2017

  iyzico ve Paraşüt, Fintech 250 listesinde

  Dünyanın en büyük finansal kurumları ve en başarılı fintech girişimcileri bir araya gelerek fintech sektörünün en iyilerini açıkladı...

  19 Ocak 2017

  iyzico’ya 13 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

  Türkiye'nin en önemli fintech girişimleri arasında yer alan ve dikkat çekici bir büyüme yakalayan yenilikçi ödeme sistemi şirketi iyzico, 13 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı.

  11 Temmuz 2016

  iyzico BDDK’dan Ödeme Kuruluşu Lisansını Aldı

  Türkiye’de lisanslı ödeme kuruluşu ünvanını alabilmek için BDDK’ya başvuru yapan ilk şirketlerden biri olan iyzico, yapılan değerlendirmeler sonucunda ilgili lisansı...

  01 Haziran 2016

  Yurt Dışından Ödeme Almak iyzico ile Çok Kolay!

  Bölgesel büyümesini sürdüren yenilikçi ve lider ödeme kuruluşu iyzico, Türkiye’den yurt dışına satış yapan şirketlerin hayatını kolaylaştıracak dövizle ödeme kabul etme hizmetini hayata geçirdi.

  24 Mayıs 2016

  iyzico’dan Girişimcilerin Büyümesini Hızlandıracak Paket: iyziStart

  Türkiye’nin en önemli teknoloji girişimleri arasında yer alan ve bölgesel büyümesini sürdüren iyzico, girişimcilere destek olmak adına iyziStart programını duyurdu.

  11 Nisan 2016

  iyzico Dördüncü Yılına Bölgenin Ödeme Şampiyonu Olma Hedefiyle Giriyor

  Türkiye’nin yenilikçi ödeme sistemleri platformu iyzico, dördüncü yılına büyümeye devam ederek giriyor.

  04 Mayıs 2015

  Dünya Bankası’ndan iyzico’ya Dev Yatırım

  Ödeme sistemleri alanında Türkiye'de çok sayıda e-ticaret şirketine sunduğu yenilikçi hizmetlerle fark yaratan iyzico, yeni aldığı yatırım ile büyümesini sürdürecek...

  10 Şubat 2015

  iyzico İki yılda 10.000 Kayıtlı Üye İşyerine Ulaştı

  İki yılda 5,4 milyon TL yatırım alan ve ortaya koyduğu performansla geçtiğimiz seneye oranla aktif üye işyeri bazında %400 büyüme sağlayan Türkiye’nin yenilikçi ödeme kuruluşu iyzico, 10.000 kayıtlı üye iş yerine ulaştı.

  08 Ağustos 2014

  iyzico, 2,9 Milyon TL’lik Yatırımıyla Türkiye Pazarında Büyümeye Devam Ediyor

  Ödeme sistemleri alanında Türkiye e-ticaret pazarına pek çok hizmet sunan ve yenilikçi yapısıyla farkını konuşturan iyzico, önemli bir yatırım aldığını duyurdu.

  16 Haziran 2014

  E-ticarette “Kredi Kartı Saklama” Dönemi Başlıyor

  iyzico’nun yeni “Kredi Kartı Saklama” hizmeti sayesinde e-ticaret artık çok daha hızlı ve kolay hale geliyor.

  16 Haziran 2014

  E-ticarette “Kredi Kartı Saklama” Dönemi Başlıyor

  iyzico’nun yeni “Kredi Kartı Saklama” hizmeti sayesinde e-ticaret artık çok daha hızlı ve kolay hale geliyor.

  22 Nisan 2014

  iyzico, PCI-DSS Sertifikalı Altyapısını Türkiye’ye Taşıdı

  Online ödeme sistemleri platformu iyzico, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) öncülüğünde hazırlanan ödeme ve menkul kıymet mutabakat sistemleri, ödeme hizmetleri...

  20 Haziran 2013

  iyzi Payments, 2.5 Milyon TL’lik Yatırımıyla Türkiye Pazarındaki Gücünü Artırıyor

  iyzico ürünleriyle Türkiye'de e-ticaret pazarına ödeme sistemleri yönetimi alanında yeni bir soluk katan iyzi Payments, yurt dışından önemli bir yatırım aldığını duyurdu...

iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.
 • Altunizade Mah. İnci Çıkmazı Sokak No: 3 İç Kapı No: 10 Üsküdar İstanbul
 • [email protected]
 • +90 216 599 01 00
  7/24 canlı telefon ve iyzico mobil uygulaması üzerinden chat desteği
 • Ticari Sicil No: 867612
 • Vergi No: Üsküdar VD. 4830343157
 • Mersis No: 0483034315700019
 • Denetleyici Merci
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) - Hacı Bayram Mah. İstiklal Cad. No: 10 06050 Ulus Altındağ Ankara 0312 507 50 00