Ödemeler tarafıma ne zaman aktarılacak?

Ödemelerle ilgili genel bir bilgi vermek gerekirse;

Çarşamba - Salı aralığında siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlemlerin ödemeleri toplayıp, Salı gününün üzerine 22 gün koyduktan sonra hesabınıza aktarıyoruz.

Merchant Paneli Ayarlar sayfasında (https://merchant.iyzipay.com/settings) görebileceğiniz bloke gün sayısı ve para gönderim periyodunuza uygun olarak ilk para gönderim periyodunda tamamlanacaktır. Sonrasında ise para gönderim periyodunuza uygun olarak sabit sıklıkta size gönderilecektir.

Ödemelerimi nereden kontrol edeceğim?

Web siteniz üzerinden gerçekleşen işlemlerin ödemelerini iyzico Kontrol Paneli sayfanızda yer alan "İşlemler" bölümünden kontrol edebilirsiniz.

iyzico’yu web siteme entegre ettiğimde ödemeler hangi aralıklarla hesabıma aktarılacak?

Ödeme sürelerimizi hesaplarken dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

-iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.

-Bu süreçte Çarşamba günü 00:00’dan ile Salı günü 23:59’a kadar olan ödemeler bir haftalık ödemeyi temsil eder.

-Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

-Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

-Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.

Blokeli sürenin sebebi nedir?

Blokeli sürenin en önemli sebebini E-ticaretteki Chargeback/Ters ibraz riski oluşturmaktadır. Ayrıca, çalıştığımız bankanın uyguladığı kriterler de blokeli süre ile çalışmamıza sebep olmaktadır. Buna göre 3 haftalık periyodik aralıklarla değişik raporlama kriterleri uygulanır ve bu süreçten sonra ödeme yapılır. İleriki dönemde ödeme süreniz, hacminiz ve sattığınız ürünler göz önünde bulundurularak kısaltılabilir.

Bloke nedir?

Bloke; müşterinizden başarılı bir şekilde ödeme alındıktan sonra size gönderilmesi için beklenen süredir.

Para gönderim periyodu nedir?

Para gönderim periyodu; müşterinizden alınan ödemelerin size gönderim sıklığını belirler.

Tarafıma yapılacak ödeme tutarını önceden bilecek miyim?

Alıcılarınızdan gelen ödeme ve iadelerin toplamını ve detaylı raporunu bir gün sonrasında, günlük olarak Merchant Panel’inden takip edebilirsiniz.

İşlemlerimi nereden kontrol edebilirim?

Detaylı işlem raporunuzu, belirlediğiniz tarih aralığına göre İşlem Rapor sekmesi üzerinden oluşturup, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Başka bir sorunuz mu var?

Yardım merkezinde bulamadığınız tüm sorularınız için bize ulaşın.